Mediniai baldai:

Privalumai:

Medinius baldus dažniausiai renkasi tie, kurie mėgsta natūralumą, gamtą ir praktiškumą.
Masyvo baldai žmonėms sukelia teigiamas emocijas, maloniai nuteikia natūralaus medžio skleidžiama šiluma ir kvapas.
Mediniai baldai yra itin vertingi dėl savo išskirtinio vaizdo ir savybių, ir gali tarnauti kelis šimtus metų bei būti perduodami iš kartos į kartą. Todėl, norint išsaugoti baldo iškirtinę išvaizdą ir funkcionalumą, medinių baldų priežiūrai reikėtų skirti šiek tiek dėmesio.

Gamyba:

Baldų gamyba prasideda nuo rąsto išpjovimo į ruošinį, džiovinimo, drožinėjimo, surinkimo, dažymo, pakavimo ir transportavimo iki Jūsų, todėl verta prisiminti, kad jie gaminami ilgiau nei įprasti baldai.  Mūsų baldai gaminami vienetais ir kiekvienas jų yra unikalus kūrinys, todėl tekstūra ar gaminio bendra išvaizda gali lengvai skirtis.

Tonuojant (dažant) medieną, ne visada galima išgauti tokią pat spalvą, kokia parodyta kataloge. Priklausomai nuo medienos rūšies, džiovinimo trukmės, sąlygų ir technologijos spalva gali skirtis keliais tonais, nors ir buvo dažoma laikantis visų reikalavimų.

Svarbu yra suprasti, kad taip kaip dviejų visiškai vienodų medžių miške nebūna, todėl ir rievių piešinys ant šalia pastatytų baldų gali skirtis. Kiekvienas medinis baldas yra vienetinis gamtos kūrinys, todėl neverta kovoti su gamta bandant užgožti baldo individualumą ir unikalumą.

Medinių baldų priežiūra:

Mediniai baldai bijo saulės ir vandens

Bene didžiausi medinių baldų priešai – saulė, drėgmė, vanduo, staigūs oro pasikeitimai, didelis karštis. Norint, kad šie baldai ilgai tarnautų siūlome:

 • Nelaikykite medinių baldų tiesioginėje saulės šviesoje, nes jie blunka.
 • Stenkitės statyti medinius baldus kuo toliau nuo radiatorių, orlaidžių ir kondicionierių – mediniams baldams kenkia temperatūros svyravimai.
 • Medžio masyvo baldai gali išdžiūti šildymo laikotarpiu, todėl patariama drėkinti namų orą. Esant oro drėgmei mažesnei nei 55% , atsiranda didele rizika, kad baldas sutrūkinės. Taip atsitinka ne dėl gamintojo kaltes , o dėl neteisingos eksploatacijos.
 • Kai kurių plastikinių ar guminių daiktų sudėtyje yra medžiagų, galinčių pažeisti medinių baldų apdailą, – gali atsirasti dėmių, todėl vertėtų atidžiau rinktis jų pastatymo vietą arba naudoti minkštus apdangalus, audeklus bei servetėles.
 • Keiskite daiktų, esančių ant medinių baldų, stovėjimo vietą – net jeigu baldas nubluks, ant jo neliks ryškių dėmių.
 • Norėdami perstatyti medinį baldą, jį pakelkite ir perneškite į numatytą vietą, o ne stumdykite.
 • Atsiradusius nešvarumams stenkitės nuvalyti iš karto. Vanduo gali palikti ant baldo šviesias dėmes, o kvepalai, alkoholis, priemonės po skutimosi ir medikamentai – smarkiai apgadinti apdailą.
 • Valydami baldus stenkitės naudoti gerai sugeriančias medžiagas, kad reikėtų kuo mažiau trinti.

Medinių baldų valymas. Kaip valyti medieną?

Jeigu jūs esate tikri, kokiu apsauginiu sluoksniu mediniai baldai padengti – dažais, laku, ar kt. – naudokite tam sluoksniui tinkamą valymo metodą. Kitu atveju teks valyti pradedant nuo švelniausio būdo ir jei prireiks – baigiant šiurkštesniu. Taip būsite tikri, jog imatės visų apsaugos priemonių ir sumažinsite tikimybę pažeisti medienos paviršių.

Jums gali prireikti:

 • Guminių pirštinių;
 • Medvilninių kempinėlių arba vatos;
 • Indų ploviklio arba muilo;
 • Mineralinio spirito (vaitspirito arba terpentino);
 • Baldų vaško;

Švelnus medinių baldų valymas:

Pradėkite nuo švelniausio medinių baldų valymo metodo. Ant sudrėkinto medvilninio skudurėlio užlašinkite lašelį indų ploviklio ir švelniai pavalykite nematomą baldo dalį (stalo apačią, kėdės koją ar pan.) ir įsitikinkite, jog indų ploviklis nedaro žalos medinio baldo apsauginiam sluoksniui. Jeigu pastebėsite neigiamus pokyčius – tęskite valymą be indų ploviklio arba bandykite kitą (švelnesnį) indų ploviklį arba paprasčiausią muilą. Jeigu valant su indų plovikliu viskas vyksta sklandžiai, tęskite valymą, tik nepadauginkite vandens, kad mediena jo neprisigertų, o baigę darbą kruopščiai nusausinkite.

Agresyvesnis medinių baldų valymas:

Jeigu ankstesnis medinių baldų valymas nepadėjo, antrasis žingsnis būtų naudojant mineralinį spirtą. Vaitspiritas arba terpentinas tam puikiai tiks. Šie spiritai neturėtų pažeisti sluoksnio, kuriuo padengti baldai, bet visgi, kaip visada – reikia išmėginti ant į akis nekrentančio plotelio. Geriausia tam naudoti medvilninę kempinėlę arba vatos gabalėlį. Jeigu viskas vyksta sklandžiai, tęskite valymą ir visas purvas turi sėkmingai nusivalyti. Jeigu naudosite terpentiną – būkite atsargūs. Nors jis, kitaip negu vaitspiritas, yra natūralios prigimties (dažniausiai) jis dirgina kvėpavimo takus (net ir bekvapis), tad būtina dirbti gerai vėdinamoje patalpoje, bei dėvėti gumines pirštines.